Yeni Volvo V60 Cross Country tanıtıldı

tarafından
59
Yeni Volvo V60 Cross Country tanıtıldı

Yeni Volvo V60 Cross Country tanıtıldı

Volvo klasiği V60’ın 2019 modelinin özellikleri ve fotoğrafları yayınlandı. Eski karizmatik tasarımı koruyan Volvo, V60 Cross Country aracında birkaç yenilik yaptı. Yeni Volvo V60’ın Cross Country versiyonu da tanıtıldı. Bu versiyon, hem hafif hibrit hem de plug-in hibrit motor seçenekleri ile gelecek.

Volvo ; S60, XC60 ve V60 adlı 3 modelden oluşan 60 serisine bir yeni model daha ekledi. Bu yeni model, Volvo V60 Cross Country oldu. Eski jenerasyonunda olduğu gibi bu araç, V60’ın station wagon gövdesini, bir SUV ve crossover kapasitesine yaklaştırıyor. Bunun benzer bir örneğini eski jenerasyon V60 Cross Country’nin yanı sıra bir büyük model olan V90 Cross Country’de de görmüştük.

Normal V60’a göre 75 mm kadar yükseklik kazanan araç, 4 tekerden çekiş sistemini de standart olarak sunuyor. Yokuş iniş desteği, özel arazi modları gibi özelliklerin yanı sıra, şehiriçi otomatik fren sistemi, şerit takip asistanı gibi özellikler de aynı V60’daki gibi bulunuyor.

V60 Cross Country’nin saymadığımız diğer güvenlik donanımları arasında, Pilot Assist adlı yarı otonom sürüş sistemi de yer alıyor. Bu sistem, 130 km/s hızlara kadar direksiyona, gaz ve fren pedallarına yardımcı olabiliyor ve eğer gerekirse aracı otomatik şekilde durdurabiliyor.

Yeni V60 Cross Country, Volvo’nun T5 motoru ile sunulacak. Bu motor, yeni Volvo S60’da 253 beygir güç üretiyordu. Turboşarjlı ve sıralı 4 silindirli olan bu motorun hacmi da 2.0 litre. Ayrıca yine S60’daki gibi 8 ileri otomatik şanzıman ile kombine edilecek. Volvo’nun yaptığı açıklamalara göre V60 Cross Country, ilerleyen zamanlarda hafif hibrit ve de plug-in hibrit versiyonlara da kavuşacak. Plug-in hibrit motorlu V60 Cross Country’nin motor sisteminin, S60 T8 plug-in hibrit’ten türetilmesi bekleniyor. Bu da 400 beygir civarında yüksek bir güç değerine sahip olacağı anlamına geliyor.

Autobrake ile Şehir Güvenliği Sistemi’nin Volvo için adeta bir standart olduğunu söylemek de yanlış olmaz. Diğer aktif güvenlik özellikleri arasında ise yoldan çıkmayı azaltma, yaklaşan şerit azaltma ve çapraz trafik uyarısı bulunuyor. V60 Cross Country, Volvo’nun kiralama sistemi “Care by Volvo” ile de kullanılabilir olacak.

Yeni Volvo V60 Cross Country tanıtıldı

Yeni Volvo V60 Cross Country tanıtıldı

Yeni Volvo V60 Cross Country tanıtıldı

Facebook Comments