Son dakika: Whatsapp, Facebook ve Instagram’da erişim sorunu!

tarafından
28
Son dakika: Whatsapp, Facebook ve Instagram’da erişim sorunu!

Son dakika: Whatsapp, Facebook ve Instagram’da erişim sorunu! 

Facebook, WhatsApp ve Instagram’a TSİ 15:00 itibarıyla erişim sıkıntısı yaşanmaya başladı. Sorunun dünya genelinde yaşandığı tahmin edilirken, son yaşanan kesintilerle beraber bu üç hizmet son 2 ayda üçüncü kez çökmüş oldu. Paylaşımda bulunamayan kullanıcılar tepkilerini Twitter üzerinden dile getirdi.

14 Nisan’da yaşanan yaklaşık üç saatlik kesintinin ardından Facebook, Instagram ve WhatsApp’a erişimde bugün de sıkıntılar yaşanıyor. TSİ 15.00 itibarıyla Instagram ile Facebook’un web ve mobil hizmetlerinden yararlanamayan, WhatsApp’ta ise mesaj gönderip alamayan kullanıcılar tepkilerini ellerinde kalan tek ana sosyal medya sitesi olan Twitter aracılığıyla dile getirdi.

16.00 itibarıyla bu üç hizmete de zaman zaman erişilebiliyor ancak bağlantıda sıkıntı yaşanmaya devam ediyor. Facebook’tan konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmasa da Twitter’da farklı ülkelerden kullanıcıların benzer şikayetlerde bulunması sorunun Sadece Türkiye’de değil geniş bir coğrafyada yaşandığına işaret ediyor.

Son olarak 14 Nisan’da dünya genelinde yaşanan bağlantı kesintisi sonrası Facebook, kullanıcılardan özür dilenmiş ancak yaşanan sorunun nedeniyle ilgili tatmin edici bir açıklama yapılmamıştı. 13 Mart’ta ise bu üç uygulamada yine bir bağlantı sorunu yaşanmış, söz konusu kesintilerin sunucu ayarlarındaki değişiklikler nedeniyle ortaya çıktığı ifade edilmişti.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Bu arada Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Instagram, Facebook ve WhatsApp servislerinde dünya genelinde sorun yaşandığını belirterek, Türkiye’deki kullanıcıların da bundan kısmen etkilendiğini bildirdi. Sayan, Twitter hesabından sosyal iletişim ağlarında yaşanan sorunlara ilişkin yaptığı açıklamada, “Instagram, Facebook ve WhatsApp servislerinde dünya genelinde sorun yaşanmakta olup, ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir.” ifadesini kullandı.

Facebook Comments