Vietnam’ın ilk yerli otomobili Fadıl satışa çıkıyor

tarafından
39
Vietnam’ın ilk yerli otomobili Fadıl satışa çıkıyor

Vietnam’ın ilk yerli otomobili Fadıl satışa çıkıyor

Vietnam’ın yerli otomobil üreticisi VinFast ürettiği ilk otomobil modeli Fadıl’ı 17 Haziran Pazartesi günü piyasaya sürecek. Üretimi yapan şirket, ülkenin en zengin milyarderi Pham Nhat Vuong tarafından kuruldu.

Vietnam’ın yerli otomobil üreticisi VinFast ürettiği ilk otomobil modeli Fadıl’ı 17 Haziran Pazartesi günü satışa sunacağını duyurdu. Uzun vadede 500 bin otomobil üretmeyi hedefleyen şirketin ilk modeli olan Fadıl yaklaşık 19 bin 400 dolardan satışa çıkarılacak. 1.4 litre motorlu Fadıl, Kia’nın Morning modeli ile rekabet edecek.

2 YILDA HAZIRLANDI

2 yılda çalışmalarını tamamlayan şirket, piyasaya sedan ve 4 çekerli araba modellerini sürecek.

10 BİN SİPARİŞ VERİLDİ

Şirketin elektrikli motosiklet ve otobüs üretme planı da var. Ülkede yerli otomobiller için şimdiden 10 bin otomobil siparişi verildi.

Vietnam’ın en büyük holding grubu Vingroup’un alt kuruluşu olan VinFast, ülkedeki orta sınıfın otomobillere olan ilgisinin hızla artması sayesinde iç pazarda Toyota ve Ford gibi dev otomotiv üreticileri ile rekabet etmeyi hedefliyor. Yılda 250 bin araç üretmeyi planlanayan şirket temmuz ayı sonunda spor ve sedan tipi iki otomobili de araç severlerin beğenisine sunacak.

Facebook Comments