Toyota Corolla vs Honda Civic Karşılaştırma

tarafından
135
Toyota Corolla vs Honda Civic Karşılaştırma

Toyota Corolla vs Honda Civic Karşılaştırma

Toyota Corolla ve Honda Civic yıllardır iki en çok satan kompakt sedan olmuştur.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Yönetiminin testlerinde, 2017 Honda Civic sedan beş yıldızlı bir genel güvenlik derecesine sahip (olası bir beş yıldızın dışında). 2017 Toyota Corolla sedanının beş yıldızlı bir genel güvenlik derecesine sahip olmasına rağmen, frontal çarpma ve devrilme testlerinde sadece dört yıldız attı.

 Otoyol Güvenliği Testi Sigorta Enstitüsünde, 2017 Toyota Corolla’ya en yüksek toplam puan olan 2017 Top Safety Pick + derecesi verildi ve 2017 Honda Civic sedan, standart halojeni için Zayıf bir derece nedeniyle yalnızca 2017 Top Safety Pick derecelendirmesini elde etti. farlar ve mevcut LED farlar. Corolla, LED farları için Kabul edilebilir bir derece kazandı. Her iki araba da, IIHS kaza testlerinin hepsinde iyi derecelendirme ve mevcut ön çarpma önleme sistemleri için üstün bir derece kazandı.

Honda Civic sedan iki motorla sunuluyor – her ikisi de Corolla’nın tek motor sunumundan önemli. 158 hp, 138 lb-ft tork, 2.0 litrelik I-4 taban ile Civic sedan Motor Eğilimi testinde 8.6 saniyede 60 mph hızlandırdı . Civic’in mevcut 174-hp, 162-lb-ft turbo şarjlı 1.5-litre turbo-dörtleri sadece 7.2 saniyede yaptı. Buna kıyasla, Corolla’nın 132 hp, 128 lb-ft 1.8-litre I-4 yalnızca 9.8 saniyelik bir hızlanma ile 60 mil / saat’e kadar hızlandırabilir. Her üç motor da manuel şanzımanla sunulmasına rağmen, tüm testlerimiz sürekli değişken şanzıman (CVT) seçeneğiyle yapıldı.

Yenilenen 2017 Toyota Corolla’nın EPA derecelendirmeleri, temel motorları veya EPA derecelendirmelerinde ve RealMPG testlerindeki mevcut motoru karşılaştırıp kullanmamakla birlikte, aslında 2017 Honda Sivil toplum salonununkileri altına düşüyor. Normal Corolla, EPA tarafından derecelendirilmiş 27-28 / 35-36 mpg şehir / karayolu ve Toyota Corolla LE Eco, 29-30 / 38-40 mpg EPA dereceli . Karşılaştırıldığında, Honda Civic,2.0 litre ve 31-32 / 42 mpg ile turbo 1.5 litrelik EPA dereceli 28-31 / 40 mpg’dir.

Gerçek dünya sürüşünde sonuçlar benzer. CVT’ye sahip 2016 Toyota Corolla 27.8 / 40.2 mpg döndü. 2.0 litrelik ve CVT’ye sahip olan 2016 Honda Sivil Toplumu, 29.6 / 42.8 mpg döndürürken, turbo 1.5 litrelik Normal modda 30.1 / 40.0 mpg ve Eco modunda 27.1 / 45.3 mpg döndü. Turbo 1.5 litrelik ve altı vitesli manuelle 2017 Honda Civic, 32.3 / 41.5 mpg geri döndü.

Tüm 2017 Toyota Corolla modelleri, yalnızca 2017 Honda Civic’in üst özellikleri Touring modellerinde bulunan far farlarıyla birlikte gelir. Corolla, otomatik yüksek kirişler, çarpışma azaltma frenlemesi, şeritten ayrılma izleme ve destek ve her modelde uyarlanabilir hız sabitleme kontrolü içeren etkin güvenlik teknolojisinin tümüyle standart olarak geliyor. Buna kıyasla, Honda’nın benzer etkin güvenlik ve sürücü destek tekniği paketi, çoğu kaplamada isteğe bağlıdır ve üst uç Touring modeli için standarttır.

Ancak Civic, gücü durdurmak konusunda bir avantaja sahip. Corolla’nın en üst kat kaplamaları (L, ​​LE, LE Eco, XLE) üzerinde arka fren silindirleri bulunurken arka diskler üst katlarda (SE, XSE) sunulan Civic’in özellikleri her modelde arka fren diskine sahiptir.

2016 Toyota Corolla, kompakt sedan Big Test karşılaştırmasında (Corolla, 2017 model yılı için yenilenmiştir) yedi otomobilin altıncısı oldu: “2016 Toyota Corolla S Special Edition, grubun en yaşlı platformu olan ve Barack Obama’nın ilk açıldığı yıllara denk geldiği için çağrıldı “dedi. “Bütün araba aşırı derecede kaba ve şefsiz hissetti …”

Öte yandan, 2016 Honda Civic’i 2.0 litrelik motorla aynı Big Testin galibi olarak seçtik. Angus MacKenzie, “Düşük hızlıdan otoyol hızına kadar, Civic’te sürüş kalitesi çok iyi” dedi. “Ama esas olarak, iyi vücut kontrolü ile birleşti; bu da Civic’in bükülmeler yoluyla bükülmeler yoluyla dinamik olarak düşmediği anlamına geliyor”.

Kompakt sedanlarda kargo alanı çok yüksek, Honda Civic ise Corolla’ya kıyasla üstün performans sergiliyor. Civic, Corolla için yalnızca 13.0 kübik ayakla karşılaştırıldığında 14.7-15.1 kübik ayak boşluk alanı sunuyor. Civic ve Corolla’nın dört kapılı hatchback varyantları var.

Cömert yolcu ve kargo hacmi ölçümleri sayesinde her iki araba da EPA tarafından orta sınıf sedan olarak sınıflandırılıyor. Buna rağmen, Corolla, arka koltuk bacası salonundaki Sivil hayatı sınırlar (41.4 inçle 37.4 inç). Bununla birlikte, Civic, dikkat çekici bir arka kalça avantajına (47.3 inç vs 43.9 inç) sahip. Bu da, çocukların kişisel alanlarda savaşmayı bırakmasına yardımcı olabilecek.

Stil öznel olmasına rağmen, fastback stiliyle Honda Civic sedanına bazıları Honda krom gagasını eleştirdiler, ancak Corolla’nın karartılmış alt ön fasıstan daha az cılız bulduk.

10. nesil Honda, önceki otomobilin çift kokpitini, takometre ve dijital hız ölçerini öne ve merkeze yerleştiren basit fakat çekici bir gösterge tablosuyla değiştirdi. Ses ve iklim kontrolleri iyi entegre edilmiştir ve Corolla’nın eskimiş iç tasarımı ile karşılaştırıldığında daha sonradan düşünülmemelidir. Honda, direksiyon üzerinde sürgülü ses kontrolü bulunan hacim düğmesinin eksikliğini telafi ediyor.

Facebook Comments