Otomobilde En Çok İhtiyaç Duyun ve Kullanılan 5 Donanım

tarafından
52
Otomobilde En Çok İhtiyaç Duyun ve Kullanılan 5 Donanım

Otomobilde En Çok İhtiyaç Duyun ve Kullanılan 5 Donanım

Otomobillerde en çok ihtiyaç duyulan özellikler nelerdir? En çok ihtiyaç duyulan donanımların ne gibi avantajı vardır? Bu donanımlar otomobillerde ne işe yarıyor? Otomobilde En Çok İhtiyaç Duyun ve Kullanılan 5 Donanım.

1-Klima

Sıcak havalarda otomobilde olması gereken en önemli donanımlar arasında yer alan klima araç içerisinin soğutulmasında kullanılmaktadır.

İlgili resim

2-Hız sabitleyici

Otomobillerde genelikle uzun yollarda kullanılan hız sabitleyici eski araçlarda bulunmamaktadır. Yeni araçlarda opsiyon olarak veya donanım olarak bulunmatadır. Hız sabitleyici aracın belirlediğiniz hızda sabit olarak gaza basmanızı ortadan kaldıran bir donanımdır.

2-Hız sabitleyici ile ilgili görsel sonucu

3-Acil Fren Sistemi

Otomobil kullanırken şoförün dalgınlığından dolayı önünüzde giden aracın yaptığı fren sensörler vasıtasıyla görerek otomobilin acil fren sistemini kullanarak otomobilin yavaşlamasını sağlamaya yarar.

3-Acil Fren Sistemi  ile ilgili görsel sonucu

4-ESP

Otomobil kullanırken dikkatsiz ve hızlı bir şekilde kullanılan otomobilin virajlarda aracın kontrollü bir şekilde gitmesini sağlar.

ESP ile ilgili görsel sonucu

5-Yol bilgisayarı

Otomotiv sektörünün gelişen teknolojisinde son zamanlarda popülerliği pek fazla olmasada otomobilin bazı özelliklerini yol bilgisayarı yardımıyla bilgi sahibi olabilirsiniz.

5-Yol bilgisayarı ile ilgili görsel sonucu

Facebook Comments