Lexus Gelecekteki Model LC Convertible Konsept’ten Bahsetti

tarafından
17
Lexus Gelecekteki Model LC Convertible Konsept’ten Bahsetti

Lexus Gelecekteki Model LC Convertible Konsept’ten Bahsetti

Bu araç, henüz bir konsept niteliğinde Detroit Otomobil Fuarı 2019 kapsamında tanıtıldı. Fakat konsept olması sizleri yanıltmasın, çünkü Lexus bu otomobili üreteceğini açıkça belirtiyor.

Otomobilin genel tasarımına baktığımızda, açılabilir tavanı dışında Lexus LC Coupe ile aynı olduğunu görüyoruz. Değişimler arasında ise ön cam kısmının daha eğimli olması, tavanın saklandığı bagaj kısmında da yine özgün bir tasarımın kullanılması gibi şeyleri sayabiliriz. Bu arka kısmın kenarlarında da arka çamurluklar üzerindeki belirgin omuz çizgileri ile aracın şık tasarımı kuvvetlendirilmiş.

Fakat Lexus ilginç bir şekilde bu konsepti aslında açılabilir tavanlı değil de açık tavanlı olarak üretmiş. Yani konseptin üzerinde henüz bir tavan mekanizması bulunmuyor ve de kapalı hâlinin görüntüleri bu sebepten ötürü ortada yok. Araç üretildiğinde ise muhtemelen “soft top” denilen kumaş tavana sahip şekilde gelecek. Konseptin iç mekanına baktığımız zaman beyaz deri koltuklar ve siyah deri bir konsol görüyoruz. Sarı dikişler de aracın kabinine biraz renk katmış.

Bu aracın herhangi bir teknik özelliği de açıklanmıyor. Fakat üretildiğinde mevcut 5.0 litrelik V8 motora veya 3.5 litrelik hibrit V6 motora sahip olacağı düşünülüyor. Performans değerleri de tabii ki LC Coupe’ye yakın olacaktır. Fakat ekstra tavan mekanizması ağırlığı gibi durumlardan dolayı bu değerlerin biraz daha aşağısını beklemek daha mantıklı olur.

Kaynak: Lexus

Facebook Comments