Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
90. Oscar adayları açıklandı
#1
90. Oscar adayları açıklandı

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından 1929'da Los Angeles'da verilmeye başlanan ve bu yıl 90. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri’nin adayları açıklandı. İşte 4 Mart 2018'de sahiplerini bulacak, Shape of Water'ın 13 dalda adaylıkla damga vurduğu Oscar adaylarının tam listesi

[b]En İyi Görüntü Yönetimi[/b]
Blade Runner 2049
Darkest Hour

Dunkirk

Mudbound

Shape of Water



[b]En İyi Kostüm Tasarımı[/b]

Beauty and The Beast

Darkest Hour

Phantom Thread 

The Shape of Water 

Victoria & Abdul

[b]En İyi Film Kurgusu[/b]
Baby Driver

Dunkirk
I, Tonya 
The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
[b]En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı
Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder
[/b]
[b]En İyi Film Müziği
Dunkirk
Phantom Thread 
The Shape of Water 
Star Wars the Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
[/b]
[b]En İyi Yapım Tasarımı
Beaty and Beast 
Blade Runner 
Darkest Hour
Dunkirk 
Shape of Water
[/b]
[b]En İyi Kısa Animasyon Filmi 
Dear Basketball 
Negative Space
Garden Party
Lou
Revolting Rhymes
[/b]
[b]En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon)
Dekalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote / All of us
[/b]
[b]En İyi Ses Kurgusu
[/b]
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
Shape of Water
Star Wars Last Jedi
[b]En İyi Ses Miksajı[/b]
[b]Baby Driver
[/b]
Blade Runner 2049

Dunkirk

Shape of Water
[b]Star Wars: Last Jedi[/b]
[b][b]En İyi Görsel Efekt
[/b]
[/b]
Blade Runner 2049
Guardians of The Galaxy Vol. 2
Star Wars The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

[b]Kong: Skull Island[/b]
[b]En İyi Erkek Oyuncu
Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
Daniel Kalııya (Get Oout)
Gary Oldman (Darkest Hour)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)
[/b]
[b][b]En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
William Defoe (Florida Project) 
Christopher Plummer (All the Money in The World)
Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Richard Jenkins (The Shape of Water)
[/b]
[/b]
[b]En İyi Kadın Oyuncu
Sally Hawkins (The Shape of Water)
Frances McDormand (Three Billboards Outside) Ebbing, (Missouri)
Margot Robbie (I, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Meryl Streep (The Post)
[/b]
[b][b]En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Mary J. Blige (Mudbound)
Allison Janney (I, Tonya)
Lesley Manville (Phantom Thread)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octovia Spencer (The Shape of Water)
[/b]
[/b]
[b]En İyi Animasyon Filmi
The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent
[/b]
[b]En İyi Yönetmen
Christopher Nolan (Dunkirk)
[/b]
Jordan Peele (Get Out)

Greta Gerwig (Lady Bird)

Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)
[b]Guillermo del Toro (The Shape of Water)[/b]
[b]En İyi Belgesel Film
Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men In Aleppo
Strong Island
[/b]
[b][b]En İyi Kısa Belgesel
En İyi Kısa Belgesel Oscar'ı
Edith+Eddie
Heaven is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop
[/b]
[/b]
[b][b]Yabancı Dilde En İyi Film
A Fantastic Woman
The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square
[/b]
[/b]
[b]En İyi Özgün Şarkı
Mighty River (Mudbound)
[/b]
Mystery of Love (Call Me By Your Name)

Remember Me (Coco)

Stand up for Something (Marshall)
[b]This is Me (The Greatest Snowman)[/b]
[b]En İyi Film
Call my By Your Name
[/b]
Darkest Hour

Dunkirk

Get Out 

Lady Bird 

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water
[b]Three Billboards Outside Ebbing, Missouri[/b]
[b]En İyi Uyarlama Senaryo
Call Me By Your Name
The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound
[/b]
[b]En İyi Özgün Senaryo
The Big Sick
Get Out
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
[/b]
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi