En Az Arıza Yapan Araba Markaları

tarafından
143
En Az Arıza Yapan Araba Markaları

1-Mazda %17

Japon otomobil devlerinden birisi olan Mazda, en az sorun çıkaran araba markası olarak ilk sırada yer alıyor.

2-MERCEDES %25

Lüks kavramını en iyi şekilde temsil eden Mercedes-Benz en arıza çıkaran arabalar sıralamasında küçük bir farkla ikinci sırada yer alıyor.

3-TOYOTA %26

Japon otomobillerinin sorunsuz olarak bilinmesinde hiç şüphesiz Toyota markasının payı büyüktür. Toyota sorunsuz otomobiller üretme anlayışıyla en az arıza çıkaran araba markalarında ilk üçe giriyor.

4-HONDA %27

Spor otomobilleriyle genç sürücülerin ilgisini çeken Honda, özellikle Civic modeliyle en arıza çıkaran araba modelleri arasında yer alıyor.

5-MİTSUBİSHİ %29

Dünyanın en büyük motor üreticilerinden birisi olan Mitsubishi markası, uzun yıllardan beri çizgisini bozmadan en sorunsuz otomobiller sıralamasında üst sıralarda. Özellikle Lancer modeli en az arıza çıkaran araba modellerinden birisi.

TüvTürk Araç Muayenesine Gitmeden Önce Yapılması Gerekenler

 

6-VOLVO %30

Volvo denildiği zaman uzun ömürlü dayanıklı otomobiller akla geliyor. Ancak Volvo bu iddiasını bazı modellerde sürdüremediğinden en az arıza çıkaran arabalar sıralamasında altlara düşmüş durumda.

7-NİSSAN %33

Büyük bir motor üreticisi olan Nissan, sade tasarımlı uzun ömürlü motorlarıyla dikkat çeken bir marka olarak en az arıza çıkaran otomobiller sıralamasında ilk on arasında.

8-FİAT %34

Birçok Premium markadan bile üst sıralarda yer alan Fiat, Son yıllardaki atılımlarıyla, özellikle Linea modeliyle en sorunsuz arabalar arasında yer alıyor.

9-AUDİ %35

Alman Premium otomobil üreticisi Audi, DSG şanzımanlardan kaynaklanan sorunlardan dolayı en az arıza çıkaran otomobil markaları sıralamasında ortalarda.

10-FORD %36

Son 10 yıllık süreçte oldukça iyi atılımlar yapan Ford markası, ürettiği yeni motor teknolojileriyle de dikkat çekiyor. Özellikle Focus ve Fiesta modelleriyle gündeme gelen marka sorunsuz otomobil modelleriyle biliniyor.

11-BMW %37

Lüks otomobil üreticisi BMW, motor aksamında yaşanılan bazı sorunlardan dolayı sorun çıkarmayan modelleri olmasına rağmen alt sıralarda yer alıyor.

12-PEUGEOT %37

Fransız otomobil üreticisi Peugeot, hem spor hem de sıra dışı tasarımlara imza atan bir marka olarak sorunsuz modelleri olmasına rağmen alt sıralarda yer almış durumda.

13-SUBARU %37

Dört çekerli otomobiller konusunda uzmanlaşan Subaru, Şanzıman ve motor kanyaklı birçok problemle karşılaşmasından dolayı en az arıza çıkaran araba markaları arasında alt sıralarda.

14-HYUNDAİ %38

Çeşitli atılımlarla model yelpazesini genişleten ve ülkemizde de en çok satan otomobiller arasında bulunan Hyundai, Şanzıman problemlerinden dolayı alt sorunsuz araba modelleri olmasına rağmen alt sıralarda yer alıyor.

15-ROVER %39

Bir zamanların efsane İngiliz otomobil üreticisi Rover, ne yazık ki artık üretim bantlarına çıkamayan bir marka olarak karşımıza çıkıyor.

16-VOLKSWAGEN %40

Özellikle DSG şanzımanlarda yaşadığı problemlerle sıkça gündeme gelen marka artık bu sorunu aşmış durumda. Ama yine de bazı modellerinde yaşadığı vites kutusu problemleriyle en az sorun çıkaran araba markaları arasında alt sıralarda.

17-OPEL %43

Alman üretici Opel, yakıt sistemi ve direksiyon kutusunda yaşanılan problemlerin sıkça tekrarlanmasından dolayı en az arıza yapan arabalar arasında alt sıralarda.

18-RENAULT %48

Büyük yatırımlar yaparak motor teknolojileri konusunda iyi seviyelere gelen Renault markası, Formula 1 teknolojilerinden faydalanan nadir isimlerden birisi. Genel anlamda sorunsuz arabaları olmasına rağmen alt sıralarda yer almış durumda.

19-SAAB %48

Uçak motoru üreterek başlayan bir serüvenin eseri olan Saab modelleri, genel anlamda yakıt sistemlerinden kaynaklanan problemlere yol açıyor.

20-CİTROEN %50

Fransız üretici Citroen, birçok modelinde mekanik sorunlar yaşamasıyla biliniyor. Özellikle ön düzende yaşanılan problemler Citroen’i en az arıza yapan arabalar arasında son sıralara atıyor.

21-LAND ROVER %53

Arazi araçları konusunda tartışmasız lider olan marka Land Rover, bazı modellerinde yaşadığı kronik sorunlarla gündeme gelmişti. Özellikle şanzıman sorunları yaşayan marka en az arıza yapan arabalar arasında son sıralarda.

22-ALFA ROMEO %54

İtalyanların “İtalyan ateşi” olarak tanımladığı Alfa Romeo, artık sorunsuz otomobiller üretmeye başlamış bir marka olarak biliniyor. Eski imajını temizlemesi zor olacak gibi.

Facebook Comments