Dünyanın En Pahalı ve En Lüks Otomobili

tarafından
162
Dünyanın En Pahalı ve En Lüks Otomobili

Dünyanın En Pahalı ve En Lüks Otomobili

Lüks otomobil üreticileri arasında en saygın statüdeki markalardan biri olan Rolls-Royce, yeni ürettiği aracı Sweptail ile Bugatti, Ferrari vb lüks otomobil üreticilerinin araçlarını “ucuz” bırakmayı hedefliyor.

Rolls Royce tarafından Sweptail ile ilgili görsel sonucu

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıtılan Sweptail, Rolls-Royce’un sahip olduğu klasik, ağır başlı çizgilerin, yeni ve fütüristik dokunuşlarla birleştiği şahane bir tasarım harikası olarak karşımıza çıkmakta. Fakat aracı özel kılan şey ne tasarımı ne de sahip olduğu donanımsal özellikler. Sweptail, fiyatı ile konuşulacak bir araç.

İlgili resim

Müşteri isteği üzerine, tüm ayrıntıları el işçiliği ile bir araya getirilmiş ve yalnızca bir adet üretilmiş olan Sweptail’in fiyatı ya da özelliklerine dair resmi olarak açıklanmış hiçbir bilgi mevcut değil. Fakat söylentilere göre, Rolls-Royce’un bu yeni canavarına biçtiği fiyat tam 13 milyon dolar! Aracın fiyatının gerçekten de böyle olup olmadığı karşısındaki soruya “spekülasyon” diyen şirket CEO’su Torsten Müller-Ötvös, buna karşın “otomobil oldukça pahalı. Hatta, muhtemelen şimdiye kadar üretilmiş en pahalı otomobil” açıklamasını yapmış durumda.

Rolls Royce tarafından Sweptail ile ilgili görsel sonucu

Aracın özelliklerine dair de bir bilgimiz mevcut değil fakat böyle bir cavanarda 6.0 litrelik V12 motordan başka birşey görmek de pek mümkün değil dersek yanlış olmaz.

Sweptail, gerçekten de 13 milyon dolar gibi bir fiyat ile gelinir mi bilinmez. Fakat şirket CEO’sunun belirttiğine göre, üretilmiş en pahalı otomobil olacak Sweptail, gerçekten sağlam bir fiyat etiketine sahip olacak diyebiliriz.

İlgili resim

Facebook Comments