Çinli Volvo İlk Modeliyle Karşımızda: Lynk & Co 01

tarafından
50
Çinli Volvo İlk Modeliyle Karşımızda: Lynk & Co 01

Çinli Volvo İlk Modeliyle Karşımızda: Lynk & Co 01

Üretimi Çinde yapılan Volvo ve Geely markalarının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan Lynk&Co ilk modelini tanıttı. Şuan için küçük bir üretici olan marka önümüzdeki dönemlerde en çok tercih edilen otomobil markalarından biri olmaya aday olması bekleniyor.

Geely ve Volvo ortaklaşa kurdukları Lynk&Co ilk araç üretimlerini yapmaya başladı. Araç üretimini ve montajını Çin’de bulunan fabrikada gerçekleştirilecek olan markanın ilk modeli 01, Volvo’nun 40 serisinde de yer verdiği CMA platformu zerinde üretilecek. 40 serisini baz alarak yorum yapabileceğimiz otomobilin ebatları sınıfının değerini karşılayacak seviyede 4,5 metrenin üzerinde uzunluğa sahip modelin aks mesafesindeki 2,73 metrelik değer. Araçta konforlu ve ferah seyahat edilebilecek araçlardan biri olabilir. Araç tasarımı şuan üretimi yapılan araçlara çok benzemektedir.

Geliştirilen araç en yeni teknolojileri barındıracak ve kullanıcısını mutlu edecek teknolojik opsiyonlara sahip. Kokpitte yer verilen 10 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekrandan araç içinde sunulan teknolojilerle birlikte sürücülerin anlık verilere erişmesi mümkün. Araç içerisinde sunulan yarı otonom acil durum freni, çarpışma uyarıcı güvenlik sistemi, şerit takip sistemi, kablosuz şarj teknolojisi ve panoramik sunroof gibi premium birçok özellik standart olarak sunulan donanımlar arasında.

ynk & Co 01’in kaputunun altına. Üç ve dört silindir olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle gelmesi beklenen Lynk & Co 01’in motor hacimleri 1.5 litre ve 2.0 litre olacak. Küçük hacimli modelin gücünün 180 beygir (elektrikli motor hariç), büyük motor seçeneğinin 270 beygir civarında olması bekleniyor.

Manuel opsiyonla sunulması beklenmeyen modelin sadece otomatik vites kutusuyla sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor. 1.5 litrelik ünitenin önden çekiş altyapısıyla sunulması planlanırken, 2.0 litrelik ünite dört tekerlekten çekiş sistemiyle sunulacak. Son zamanlarda tanıtınılan yeni modeller gibi bu modelin tanıtımından evvel elektrikli bir opsiyonun da sunulması bekleniyordu elbet. İlk etapta sunulmayacak olan elektrik motorlu seçenek ileriki süreçte hybrid teknolojisiyle sunulacak. Motor aşamasının en son adımını ise tamamen elektrikli ünite tamamlayacak. Lynk & Co, gelecek talep ve ilgi doğrultusunda daha büyük modeller olan 02 ve 03‘ü de üretim bandına çıkarmayı hedefliyor. 2017’nin ilk çeyreğinde ilk olarak Çin‘de satışına başlanacak olan modelin 2018‘de Avrupa’da ve Amerika’da satışa sunulması bekleniyor.

Facebook Comments