AMG E63 S, nihayet BMW M5 Competition ile drag yarışı

tarafından
26
AMG E63 S, nihayet BMW M5 Competition ile drag yarışı

AMG E63 S, nihayet BMW M5 Competition ile drag yarışı

CarWow da bu yorumları dinleyerek şimdi de bu şekilde yeni bir drag yarışı videosu hazırlamış. Drag yarışı diyoruz fakat CarWow’un yarış videoları arasında drag’a ek olarak rolling (hareket hâlinde hızlanma yarışı) ve fren testi gibi şeyler de yer alıyor.

M5 Competition, standart M5’e göre 26 beygir daha güçlü olduğundan dolayı bu yeni drag yarışında E63 S karşısında daha şanslı görünüyor. Teknik değerlere baktığımızda ise M5 Competition’da 617 beygir güç ile 750 Nm tork görüyoruz. Launch control özelliği açıkken bu güç değerleri sayesinde M5 Competition, 0-100 km/s hızlanmasını 3.3 saniye gibi kısa bir sürede tamamlayabiliyor. Bu da standart M5’e göre 0.1 saniye daha iyi bir süre demek.

Mercedes-AMG E63 S’e baktığımız zaman ise 603 beygir güce sahip olduğunu fakat M5 Competition’dan belirgin derecede yüksek olan 850 Nm’lik bir torku bulunduğunu görüyoruz. Fakat 0-100 km/s hızlanması, M5 Competition ile aynı değer olan 3.3 saniye şeklinde. Fazlasıyla çekişmeli bir yarış olacağının garantisini verebileceğimiz bu videonun sonucunu söylemeyelim, sizler kendiniz izleyerek görün.

KaynakCarWow’un YouTube kanalı

Facebook Comments