2019 Yeni Toyota Prius Teknik Özellikleri

tarafından
24
2019 Yeni Toyota Prius Teknik Özellikleri

2019 Yeni Toyota Prius Teknik Özellikleri

Dünyanın ilk seri üretim hibrit otomobili olarak hafızalarımızdaki yerini koruyan Toyota Prius, 2005 yılında başlayan macerasında 14 yılı geride bırakmaya hazırlanıyor. İlk 10 yıllık süreçte çok ciddi talep gören ve satışlarıyla markasının yüzünü güldüren Prius, son yıllardaysa bu noktada yaşadığı kan kaybıyla gündeme geliyor. Artan seçeneklerle birlikte kullanıcıların ilgisini çekme konusunda farklılıklara gitmek durumunda olan Toyota, bunu 2019 model yılında yaptıklarıyla karşılama amacında. Otomobile dahil ettiği yeni elektrik motoruyla performans noktasında nispeten bir iyileşme yakalayan Toyota, dört tekerlekten çekişli sürüş deneyimiyle de sürüş dinamiklerini hissedilir noktada ileriye taşıma iddiasında. İlk kez Los Angeles Otomobil Fuarı’nda sergilenen otomobilin tasarımı konusunda da makyaj niteliğinde dokunuşlar karşımıza çıkıyor.

Araçtaki değişimlere baktığımızda dışta far yapısı değiştirilmiş ve daha küçük yapıya kavuşturulmuş. Tampon değişmiş ve sis farlar küçülmüş. Arka alanda stop grubu tıpkı far gibi alt kısımdan alınarak daha derli toplu hale getirilmiş ve arka tamponda ona göre yeniden dizayn edilmiş. Yaşam alanında ise direksiyon simidi, multimedya ekranı, orta kısımdaki havalandırma kanalları değişmiş. Açıkçası gözün gördüğü kısımlarda 2019 yeni Toyota Priusolumlu anlamda farklılaşmış.

Önden çekişli ve Prius AWD-e adlı dört tekerden çekişli sistem seçenekleri ile gelen araç oldukça düşük sürtünme katsayısına sahip: 0.24 cd.  Kaput altında yine 2ZR-FXE I4 kodlu 1.8 litrelik motora sahip olan ve bu ünite ile entegreli çalışan elektrikli ikinci motor daha bulunuyor. CVT şanzımanlı bu aracın donanımları nelermiş.

Makyajlı 2019 Yeni Toyota Prius Donanımları

15 inçlik jantlarla gelen yeni Prius için adaptif led farlar, ledli stoplar, 8 yöne elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, ısıtmalı ön koltuklar, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, ısıtmalı direksiyon simidi gibi özellikler sunuluyor. Ayrıca orta kısımdaki ekran sistemi aynen devam ediyor. Üst kısımda çift 4.2 inçlik bilgi ekranları altında 6.1 inçlik dokunmatik multimedya ekranı bulunuyor. Opsiyon listesinde ise 11.6 inçlik dokunmatik multimedya ekranı tercih edilebiliyor. Ayrıca yeni Toyota Prius için navigasyon sistemi, bir adet 2.0 USB, iki adet 2.1 USB portları, JBL premium ses sistemi, 60:40 oranında katlanabilen arka koltuklar ve bunlara ek olarak yaya algılama ve otomatik frenleme, adaptif hız sabitleme, şerit takip ve uyarı sistemi gibi aktif sürüş asistanları da yer alıyor.

2019 Yeni Toyota Prius Teknik Özellikleri

2019 Yeni Toyota Prius Teknik Özellikleri

2019 Yeni Toyota Prius Teknik Özellikleri

2019 Yeni Toyota Prius Teknik Özellikleri

Facebook Comments