2018 Honda Accord Özellikleri, Araç Yapısı ve Fiyatı

tarafından
323
2018 Honda Accord Özellikleri, Araç Yapısı ve Fiyatı

2018 Honda Accord Özellikleri, Araç Yapısı ve Fiyatı

Giriş seviyesi modelinde 192 beygirlik 260nm tork üreten 1.5 litrelik turbo motor bulunuyor.Vites seçeneklerinde ise 6 ileri manuel ya da otomatik şanzıman yer alıyor.

Onuncu nesil Civic’in tasarım hatlarına benzer bir yapıyı beraberinde getireceğini ön görebildiğimiz araç aynı zamanda Honda’nın sedan ligindeki lüks algısını artırmak için de kullanılacak gibi gözüküyor. 2.0 litrelik yeni VTEC motoruyla bu zamana kadar üretilmiş en güçlü Accord jenerasyonuyla karşımıza çıkacak Honda bu motoru 10 ileri değerli otomatik şanzımanla kombin edecek. Gelişmiş değişken supap zamanlaması sayesinde tork iletimi çok daha verimli hale getirilen bu motorda blok başta olmak üzere Type R’da kullanılan birçok parça birebir olarak kullanılıyor. Buna ek olarak yine yeni Civic ile birlikte gelen 1.5 litrelik yeni motorun da Accord bünyesinde CVT şanzımanla kombin edilmiş şekilde beklendiğini belirtmekte fayda var. Son olarak Honda’nın NSX ile birlikte bir kez daha ne kadar başarılı olduğunu kanıtladığı hibrit motor. Accord’da beklenen üçüncü seçenek olan hibrit motorun şimdilik iki adet elektrik motoru ve 2.0 litrelik benzinli motorun kombinasyonuyla bir araya getirilecek gibi gözüküyor

Çevre dostu bir model isteyen kişiler ise 2.0 litrelik motor ile kombine edilen iki elektrikli motorlu hibrit versiyonu tercih edebilirler. Teknik özellikleri henüz açıklanmayan 2018 Honda Accord, selefinden 80 kg daha hafif.Bu nedenle yakıt tüketiminde de pozitif bir etki görülecektir.

Far yapısı, 8 bölmeli mücevher şerit halinde Led aydınlatmalardan yapılmış. Civic modeli ile genel yapısında pek fark bulunmamakta ve Civic’te olduğu gibi araç spor  görünümlü.

Honda Accord Değişen Özellikler

4879 mm uzunluğunda, 1859 mm genişliğinde ve 1450 mm yüksekliğinde tasarlanan Honda Accord, 2829 mm dingil mesafesine sahip.Dış bölümde 9 lambalı full farlara, led sis farlarına, 19 inçlik alaşım jantlara ve led stop lambalarına sahip.


Honda Accord Donanım Özellikleri

2018 Honda Accord iç tasarımına baktığımızda aracın konfor olarak kendini geliştirdiğini görüyoruz. Bu gelişimde çift bölgeli otomatik klima, iç ortam aydınlatması, uzaktan motor çalıştırma ve start düğmesine en dikkat çekici özellikler arasında yer alıyor. 12 farklı şekilde ayarlanabilen hafızalı sürücü koltuğu, 4 kademeli kol desteği ile koltuklarda ısıtma kullanılmış. Buna ek olarak opsiyonel olarak Apple CarPlay, Android Auto, 7 inçlik bilgi-eğlence ekranı ve 10 hoplarlörlü 450 wattlık ses sistemi de isteğe bağlı olarak alınabiliyor.

Honda Accord’un Türkiye Satış Fiyatı

2018 Honda Accord Türkiye fiyatının vergiler dahil 200 bin TL ‘nin üzerinde olması bekleniyor.

2018 Honda Accord Özellikleri, Araç Yapısı ve Fiyatı

2018 Honda Accord Özellikleri, Araç Yapısı ve Fiyatı

Facebook Comments