Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türkiye’de Kamp Yapılacak En Güzel Yerler
#1
Türkiye’de Kamp Yapılacak En Güzel Yerler


1- Kelebekler Vadisi- FETHİYE
Akdeniz sahillerinde yer alan ve Muğla ilinin Fethiye ilçesinde bulunan Kelebekler Vadisi adında da anlaşılabileceği gibi kelebekleri ile meşhur ve sadece deniz yolu ile ulaşılabilen bir koya açılan vadi. Tarihi Likya Yolu rotasının üzerinde bulunması ile de çok popüler hale gelmiş bu bölgede kamp inanılmaz bir deneyim.

2- Aladağlar Milli Parkı – NİĞDE
Niğde, Kayseri ve Adana illerinin sınırlarında bulunan Aladağlar Milli Parkı birçok hayvan çeşidi zenginliğine sahip doğal bir ortamdır. Özellikle birçok dağcının ziyaret ettiği bölge bitki örtüsü bakımından da çok zengindir. Bölgede bulunan Kapuzbaşı Şelaleleri ise büyüleyici bir atmosfere sahiptir.

3- Kaş – ANTALYA
Ülkemizin en popüler tatil destinasyonlarından olan Kaş turizm bölgesi, kampçılık açısından da inanılmaz güzelliklere sahiptir. Harika denizi ve doğal bitki örtüsü ile ve yemyeşil dağları ile kampçılar için oldukça güzel bir alternatiftir Kaş.


4- Kazdağları – ÇANAKKALE
Ülkemizin en güzel kamp alanlarından biri olan Kazdağları, kampçılık için oldukça ideal bölgelerden Ege ve Marmara bölgesine yakınlığı ile kampçılar için oldukça güzel bir bölge. Zeytin ağaçları arasında kamp yapmak isteyenler için oldukça güzel manzaralar ve atmosfer sunan bir ortam

5- Yedigöller Milli Parkı – BOLU
Türkiye’de göl ve milli park ikilisini bir araya getirdiğinizde akla ilk gelen yerlerdendir Yedigöller. Özellikle fotoğrafçıların en güzel kareleri yakaladığı bölge doğal yaşam alanı ile kampçılar uçun bulunmaz bir ortamdır. Bölgede tesis bulunmadığından kamp yapmaya giderken hazırlıklı olmak gerekir.

6- Çıralı ( Yanartaş ) – ANTALYA
Tarihi Likya Yolunun en önemli güzergahlarından olan Yanartaş bölgesi meşhur Olympos ve Çıralı sahillerine çok yakın. Bu bölge genç ve yaşlı birçok kişi için inanılmaz bir tatil ve çadır destinasyonu. Büyüleyici bir koyda çadır kurup gözünüzü Akdeniz’in mavi denize karşı açmak istiyorsanız, tam doğru yerdesiniz.

7- Salda Gölü – BURDUR
Son yıllarda oldukça popüler hale gelen ve Türkiye’nin Maldivleri olarak adını duyuran Salda gölü Burdur il sınırları içinde yer alıyor. Bembeyaz kumsalı ve masmavi sularıyla inanılmaz bir görsel şölen sunan Salda gölü, huzurlu bir ortam arayanlar ve fotoğraf çekmeyi seven kampçılar için oldukça ideal.

8- Şavşat ve Borçka Karagölleri – ARTVİN 
Doğu Karadeniz’in en güzel bölgelerinden olan Artvin , yeşile ve doğaya doyacağınız bir kamp ortamı sunuyor. Ülkemizde kampçılığa gönül vermiş olanların kamp yapılacak yerler listesinde hep en ön sıralarda olmuş bu bölge tam bir doğa ortamı.

9- Köprülü Kanyon Milli Parkı – ANTALYA
Torosların en güzel bölgelerinden biri olan Beşkonak bölgesindeki Köprülü Kanyon Milli Parkı doğal güzelliği, yürüyüş parkurları, kamp yapma olanakları ve rafting parkuru ile kampçılar için bulunmaz bir nimet.

10- Kapıdağ Yarımadası – BALIKESİR
Mükemmel Ege denizi ve sessiz, sakin, huzurlu ortamıyla Erdek’te bulunan bu kamp bölgesi kampçılar için oldukça güzel bir alternatif.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi